2. miejsce w turnieju piłki nożnej !

2011-03-20 16:41

Za nami kolejny piłkarski turniej halowy. Jedenaście drużyn, dobry futbol, wielkie emocje, grad bramek, zaskakujące rozstrzygnięcia, sportowa rywalizacja i wspaniała walka, tak w skrócie można opisać zmagania strażaków z gminy Sędziejowice.

20 marca 2011r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Grabskiego rozegrano II halowy turniej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar prezesa Zarządu OG ZOSP RP w Sędziejowicach.

Na starcie rozgrywek, podobnie jak w ubiegłym roku, stawiło się 11 drużyn. Wielkie emocje wzbudziło już losowanie grup, ponieważ cztery najlepsze drużyny zeszłorocznego turnieju spotkały się w jednej grupie. Kibice zacierali ręce na wieść o tym spodziewając się zaciętych i bardzo emocjonujących meczów i nie zawiedli się. Na rozstrzygnięcie w „grupie śmierci” widzowie czekali aż do ostatniego meczu, w którym doszło do sporej niespodzianki, gdyż już w fazie grupowej odpadły drużyny OSP Sędziejowice i OSP Brzeski, czyli druga i trzecia drużyna z ubiegłego roku.

Ale i w pierwszej grupie nie brakowało emocji. Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiły drużyny OSP Kamostek i OSP Sobiepany (dwie najmłodsze drużyny turnieju). Okazały się one najlepsze i w półfinale spotkały się z dwoma najlepszymi zespołami drugiej grupy czyli OSP Pruszków i OSP Marzenin. Dużo trudniejszych przeciwników mieli druhowie z Sobiepan ponieważ zespół z Pruszkowa bronił tytułu i od zeszłego roku nie doznał jeszcze porażki. Dobrą passę podtrzymał i w tym meczu - odnosząc zwycięstwo 3:1. W drugim półfinale, najmłodsza drużyna tegorocznego turnieju, OSP Kamostek po widowiskowym meczu zwyciężyła OSP Marzenin 1:0.

W meczu o trzecie miejsce druhowie z Marzenina okazali się lepsi od druhów z Sobiepan tym samym zdobywając puchar ufundowany przez starostę łaskiego Cezarego Gabryjączyka.

W wielkim finale zmierzyły się drużyny z Pruszkowa i z Kamostku. Niestety druhowie z Kamostku nie zdołali przerwać znakomitej serii drużyny z Pruszkowa i ulegli im 5:1 ale w nagrodę otrzymali puchar ufundowany przez wójta gminy Sędziejowice Jerzego Kotarskiego.

Najlepszą drużyną II turnieju halowej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, tak jak w roku ubiegłym został zespół OSP Pruszków, w nagrodę otrzymując puchar Prezesa ZOG ZOSP RP w Sędziejowicach dh. Marka Krawczyka oraz piłkę ufundowaną przez przewodniczącego rady gminy Sędziejowice Wacława Ułańskiego .

Druhowie z Pruszkowa podtrzymali swoją wspaniałą passę bez porażki a ich bramkarz Adrian Piechol został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju i otrzymał statuetkę ufundowaną przez wiceprezesa ZOG ZOSP RP w Sędziejowicach dh. Stanisława Wdowińskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek okazał się Kamil Jędras z OSP Sobiepany nagrodzony statuetką ufundowaną przez dyrektora ZSR w Sędziejowicach Pawła Kałudę.