II edycja festynu "Lato na ludowo"

2012-08-10 23:52

4 i 5 sierpnia zabawa, taniec i muzyka ogarnęła Kamostek. To II edycja festynu „Lato na ludowo” organizowane przez OSP Kamostek, jak również Forum Młodych Ludowców.
Dwudniowy festyn rozpoczął się w sobotę zabawą taneczną.
Kolejny dzień festynu rozpoczął się loterią fantową, które w szybkim czasie się rozeszły.
Dużym zainteresowaniem okazały się organizowane tego dnia konkursy sportowe, w których wzięły udział, aż 92 osoby. Klasyfikacja poszczególnych konkursów wyglądała następująco:

Konkurs rzutu do kosza:
1. Sylwester Łaguniak
2. Piotr Opieczyński
3. Mateusz Jakóbczak

Konkurs podbijania piłki siatkowej:
1. Dominik Chudobiński
2. Katarzyna Jakóbczak
3. Piotr Opieczyński

Konkurs żonglerki piłki:
1. Sylwester Łaguniak
2. Bartosz Niziołek
3. Damian Zawierucha

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki jak również piłki. Nagrody ufundował pan Jerzy Kotarski – Wójt Gminy Sędziejowice, wraz z OSP Kamostek.
Po części sportowej, głos zabrał prezes zarządu powiatowego FML w Łasku – pan Dariusz Cieślak, który przeprowadził konkurs wiedzy o samorządzie, w związku z realizacją ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór".
Część  konkursową zakończyły zawody w przeciąganiu liny, tegorocznym zwycięzcą została drużyna „Angerman Team”. Po zachodzie słońca wszyscy ruszyli na parkiet.
Przez cały festyn rozbawiał i zachęcał do tańca zespół „Mario”, a w dobrze zaopatrzonym bufecie można było dostać schłodzone napoje, lody i piwo.
OSP Kamostek zadbało również o najmłodszych uczestników festynu. Mogli oni skorzystać z dmuchanego zamku, trampoliny, rowerków i kucyków.
Prezes OSP Kamostek zapowiada, że na tym nie koniec, III edycja „Lato na ludowo” już za rok.

 Serdecznie zapraszamy.

 

Fotorelację z festynu wakacyjnego organizowanego w ubiegły weekend przez naszą jednostkę OSP można już przeglądać na blogu informacyjnym "Sędziejowice Info". Obszerna galeria zdjęć dostępna dla każdego. Można przeglądać i ściągać!

Zapraszamy do przeglądania galerii !!!